خرطوم » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی مونا فرخ آذری همسر علی دایی و دخترش نورا + عکس

بیوگرافی مونا فرخ آذری همسر علی دایی و دخترش نورا + عکس

 علی دایی و همسر جدیدش مونا فرخ آذری / علی دایی و فرزندش

مونا فرخ آذری متولد 1356 در شهر تهران میباشد
ولی اصالتا اهل اردبیل است که در سال 1383 با علی دایی آشنا شد
و سپس با هم ازدواج کردند حاصل ازدواج انها یک دختر به نام نورا است.

او همسر دوم علی دایی بوده که در بیزینس جواهرات فعالیت دارد

رشته تحصیلی او فوق لیسانس مهندسی صنایع غذایی است ولی شغلش در زمینه جواهرات است که حتی آقای دایی گفته درامد او از من هم بیشتر است.

آقای گل فوتبال جهان دوبار ازدواج کرده است که ازدواج اولش منجر به جدایی شده و طلاق گرفته است.

از ازدواج اولش دختری به نام دنیر حاصل شده است که بعد از طلاق به همراه مادرش به نیویورک مهاجرت کرده و در آمریکا زندگی میکند.

علی دایی اول فروردین 1348 در محله جیرال و در خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی چهار برادر دارد ولی خواهر ندارد. علی دایی که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی دست یافته است. علی دایی در سال 1366 در رشته مهندسی عمران، دانشگاه شریف پذیرفته شد ولی به دلیل بازی فوتبال در گزینش ورودی به دانشگاه ناکام ماند.

اما علی دایی از این اتفاق نا امید نشد و در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب پذیرفته شد و دو ترم به تحصیل پرداخت. این پایان ماجرای تحصیل شهریار ایران نبود.علی داییدر سال 1367 مجدد در کنکور شرکت کرد و در رشته متالوژی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و مدرک لیسانس خود را در بهمن ماه 1371 از این دانشگاه معتبر دریافت کرد.

علی دایی علاوه بر موفقیت های فوتبالی و تحصیلی در تجارت نیز موفق بوده و هم اکنون گرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران می باشد. مشاغل علی دایی به پوشاک ورزشی محدود نشده و در ساختمان سازی نیز فعال است.

علی دایی در خصوص انتخاب همسرش گفت:همسرم را هم من انتخاب کردم و هم مادرم. علی دایی در ادامه می گوید:همسرم فرزند اول خانواده است.

نکته جالب در مورد ازدواج علیدایی مهریه همسرشان است. «از آنجا که خانواده همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مثل مهریه حضرت فاطمه(س)، «آب» است. خیلی ها فکر می کردن که مهریه همسرم سکه های زیادی است، به قول این جدیدی‌ها!… اما با تفاهمی که بین ما بود، مهریه ضامن خوشبختی نیست، بلکه صداقت ها و حسن نیت‌ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است»

سه × دو =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم