خرطوم » عکس و بیوگرافی » ژاله صادقيان مجری + بیوگرافی ژاله صادقيان zhaleh sadeghian

ژاله صادقيان مجری + بیوگرافی ژاله صادقيان zhaleh sadeghian

عکسهای ژاله صادقيان مجری / زندگینامه ژاله صادقيان مجری

 

شیرین‌ترین نوروز سال 1375 بود. نخستین سالی که پسرم، پویا در کنار ما سر سفره هفت‌سین بود. آن سال عید برایم شیرینی دیگری داشت

ژاله صادقیان (زاده ۱۳۴۴، تهران) از گویندگان باسابقه رادیو می باشد. او در تلویزیون هم به فعالیت مشغول است.در سال ۱۳۶۷ پس از فارغ التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی دوباره به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه «جنگ جوان» از سر گرفت.

ژاله صادقیان، اولین بار گویندگی را سال ۱۳۴۹ و در پنج سالگی در رادیو سراسری و با برنامه خردسالان آغاز کرد. شاید در روزهای کودکی‌اش تصور نمی‌کرد بزرگ‌‌شدنش در صدا و سیما سپری شود، اما او برخلاف بچه‌های هم‌سن و سالش که کودکی‌شان فقط در دنیای بازی‌های کودکانه سپری می‌شد، با عشق و علاقه به رادیو می‌آمد و در برنامه خردسالان صحبت می‌کرد. با وجود این‌که در آن سال‌ها کم سن و سال بود، اما خاطرات زیادی از آن سال‌ها به یاد دارد، خاطراتی که هرکدام برایش ویژگی خاصی دارد. او سال‌ها کار کرد و آموخت تا توانست خودش را در زمینه اجرا ثابت کند.

او از همان ابتدا که کارش را با صدا و سیما آغاز کرد، سعی کرد خود واقعی‌اش باشد. در آن روزها که کودکی بیش نبود، با خودش عهد کرد هر زمان که نمایش بازی می‌کند، حرف می‌زند و می‌خندد از ته‌دل باشد تا بچه‌های هم‌سن و سالش ـ که شنونده برنامه‌اش هستند ـ با تمام وجود او را باور کنند. صادقیان، این ویژگی را در طول این سال‌ها با خودش همچون دوستی مهربان به همراه داشت تا مردم با او و اجراهایش به بهترین شکل ارتباط برقرار کنند.

برنامه‌های موسیقایی، ادبی و خانوادگی تلویزیون چهره این مجری را قاب گرفته‌اند. ژاله صادقیان، بخش عمده‌ای از زندگی‌اش را در تلویزیون و رادیو گذراند و در زمان‌های مختلف ـ چه غم و چه شادی ـ همراه با مردم بود. او پس از اجرای قانون منع حضور رادیویی‌ها در تلویزیون (سال ۸۱) تلویزیون را به رادیو ترجیح داد.

البته این دوری هم زیاد دوام نداشت و تابستان ۸۶ به دعوت رادیو صدای آشنا برای اجرای مجله فرهنگی ـ  هنری ستاره‌چین شب‌های روشن انتخاب شد. این راوی شیرین‌بیان شاعرانه‌های قند پارسی، سال۹۰ به برنامه مشاعره (چکامه) شبکه آموزش آمد و اجرای این برنامه را به عهده گرفت و حالا این روزها برنامه عصر خانواده شبکه دو را اجرا می‌کند.

صادقیان معتقد است در طول این سال‌ها در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی لحظاتی را سپری کرده که به قول خودش خطری بودند، اما او در طول این سال‌ها به این مهارت دست پیدا کرد که چگونه با توکل و گفتن بسم‌الله از پس این لحظات بربیاید و آن را مدیریت کند. او اعتقاد دارد همه اتفاقات زندگی خیر است و بی‌دلیل هیچ چیز پیش نمی‌آید.

 

15 + 5 =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم