خرطوم » نوشته ها » 4 انشا درباره محیط زیست و مراقبت از محیط زیست

4 انشا درباره محیط زیست و مراقبت از محیط زیست

انشا درباره محیط زیست و مراقبت از محیط زیست

4 انشا درباره محیط زیست و مراقبت از محیط زیست

چهار انشا با موضوع محیط زیست و مراقبت از محیط زیست براتون اماده کردم امیدوارم خوشتون بیاد، شما هم انشا خودتونو در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا دوستان استفاده کنند.

انشا شماره یک

زمینی که در آن زندگی می کنیم منزل ماست پس در نگهداری این منزل خویش باید کوشا باشیم .

به تعداد کودکان  سبز دنیا، راه و نگاه برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست جود دارد. مهم این نیست که کجاییم یا چقدر امکانات داریم؛ مهم این است که چطور از موقعیت مان استفاده می کنیم.

در کشور من، جوان ها به توسعه اقتصادی و ساخت و سازهای جدید خیلی علاقه دارند، حتی به ساخت انرژی هسته ای ! اما به مسئله ای مانند دفن زباله ها در زمین، که باعث آلودگی خاک می شود، بی توجه هستند.
من سعی می کنم عکس هایی بگیرم که به اهمیت حفاظت از طبیعت به دیگران هشدار بدهد. با بسیاری از گروه های کودکان  همکاری می کنم تا کار هایی در باره حفاظت از محیط زیست انجام دهیم.
من قصد ندارم تا در آینده یک عکاس حرفه ای شوم، بلکه این کاری است که هم اوقات فراغتم را با آن می گذرانم و هم فکر می کنم از این طریق می توانم دیگران را نسبت به محیط زیست حساس کنم. من می خواهم در آینده مهندس شوم، یک مهندس دوستدار طبیعت.
من دوست دارم مردم را متوجه زیبایی ها و شگفتی های طبیعت کنم تا آنها متوجه نیاز به حفاظت از آن شوند.
سعی می کنم هر روز صبح خیلی زود بیدار شوم تا قبل از طلوع خورشید از خانه خارج شوم. صبح زود طبیعت با همیشه متفاوت است و اثر جادویی دارد. حیوان ها در جنب و جوش هستند، نور خورشید ملایم است و طبیعت در حال بیداری است. صبح زود می توانید منظره ها و دنیا را از نگاه دیگری ببینید. این کار به من کمک می کند تا بتوانم افراد را با زیبایی طبیعت بیشتر آشنا کنم

پرندگان و حیواناتی که در شهرها زندگی می کنند به شرایط زندگی ما عادت کرده اند. خانه هایشان را در نزدیکی ما درست می کنند، بچه هایشان را در همسایگی ما به دنیا می آورند و خیلی وقت ها، مخصوصا در زمستان های سرد، منتظر باقی مانده سفره های غذایی ما هستند. مادر من همیشه زیر سفره را در بهار خواب می پاشد نا گنجشکان از آن بخورند خانواده ما عادت دارد که در تعطیلات و اوقات فراغت به نقاط مختلف کشور سفر کند. در این سفرها ما فقط به بازدید از موزه ها، ساختمان های قدیمی و مراکز خرید نمی رویم. یکی از عادت های ما این است که به پارک ها و مناظر دیدنی آن منطقه ها هم سر می زنیم و سعی می کنیم با ویژگی های هر منطقه و حیوانات آنجا و نحوه زندگی شان آشنا شویم.

.

.

.

انشا شماره دو

قلم را در دست می گیرم و انشایم را آغاز می کنم . خداوند مهربان نعمت های بسیاری آفریده که نمی توانم از کدام یک شروع کنم. محیط زیست یعنی جایی که زندگی می کنیم ، یعنی طبیعت زیبا که از آن بهره های زیادی می بریم .

محیط زیست خود را باید تمیز نگه داریم ، جایی مثل خانه ، مدرسه و خیابان ، مثلا در مدرسه وقتی که خوراکی می خوریم نباید آشغال آن را روی زمین بریزیم ، بلکه باید آن را در سطل زباله بریزیم وقتی که سوار ماشین هستیم و خوراکی می خوریم  یا بطری آبی را که خالی شده است ، نباید از پنجره ی ماشین به خیابان پرتاب کنیم .

ما باید به هم کلاسی های خود و یا خواهرو برادر کوچکتر خود یاد بدهیم که این مقررات را رعایت کنند که باعث آلودگی محیط زیست نشود.

و درباره ی درختان و گل ها هم همین طور،  روی درختان نباید خراش ایجاد کنیم و یا روی آنها یادگاری بنویسیم .

اگر درختان ، پر از شاخ و برگ نباشند محیط زیست ما معنایی ندارد .  و نمی توانیم از طبیعت زیبا بهره مند شوند .

درباره گل ها و سبزه های داخل پارک هم همین حرف را باید زد که روی علف های هرز  که داخل پارک هستند نباید نشست و آشغال نباید ریخت ، گل های زیبایی که نگهبان پارک به زحمت از آنها نگهداری می کند و آنها را آبیاری می کند ، نباید این گل ها را از ساقه جدا کرد ، چون پژمرده می شوند ، ولی وقتی که روی ساقه ی گل باشد ، محیط زیست ما خیلی زیبا و دلنشین می شود و ما لذّت می بریم .

.

.

.

انشا شماره سه

محیط زیست ما یعنی زمینی که روی آن زندگی می کنیم، هوایی که از آن تنفس می کنیم و آبی که برای آشامیدن و آبیاری زمین و پرورش ماهی ها از آن استفاده می کنیم. آب، هوا و زمین از بزگترین نعمت های خداوند هستند وظیفه همه ما محافظت از این نعمت ها و استفاده درست از آنهاست.
سلامت ما به محیط زیست وابسته است. بسیاری از بیماریها که موجب درد و رنج و حتی مرگ انسان می شوند، در اثر زندگی در محیط زیست ناسالم بوجود میآیند. زندگی انسانها در روی زمین مانند زنجیری به هم پیوند دارد. هر کس در هر نقطه از کره زمین به محیط زیست صدمه بزند، نتیجه آن بر تمام مردم کره زمین اثر می گذارد. انسان ها با فعالیت هایی که برای ادامه زندگی خود انجام می دهند، محیط زیست را به شدت آلوده کرده اند.
زمین چیزهای بسیاری در خود دارد و می تواند انواع و اقسام مواد اولیه کشاورزی و صنعتی را برای ما فراهم سازد. اما این چیزها مقدارشان خیلی هم زیاد نیست و مردم جهان با مصرف آنها حتی بیشتر از احتیاجاتشان موجب نابودی این منابع می شوند.

.

.

.

انشا شماره چهار (ابتدایی)

محیط زیست چیز خوبی است. مادرم می گوید محیط زیست چیز خوبی است. معلم دبستانمان هم می گوید محیط زیست چیز خوبی است. ما باید محیط زیست را دوست بداریم. رضا دوست من محیط زیست را دوست ندارد. اون پسر بدی است. چون محیط زیست را دوست ندارد. رضا می گوید من محیط زیست را دوست ندارم پس رضا پسر بدی است. من پسر خوبی استم چون محیط زیست را دوست دارم. چون بابا میگوید محیط زیست خوب است پس باید محیط زیست را دوست داشته باشیم. من پارسال تابستان با بابا و مادرم به محیط زیست رفتیم.

البته من هیچ وقت نفهمیدم کی به محیط زیست رسیدیم. من در ماشین خواب بودم که از محیط زیست عبور کردیم. من دیشب خواب محیط زیست را دیدم. اما نفهمیدم محیط زیست چه شکلی است. مادرم میگوید محیط زیست محیطی است که در آن زیست می کنیم. من تا به حال زیست نکرده ام پس نمی دانم محیط زیست چه شکلی است. دوستم رضا هم نمی داند محیط زیست چه شکلی است اما او محیط زیست را دوست ندارد. رضا پسر بدی است.

او همیشه در درس هایش نمره ی بد می گیرد. خانم معلم او را دوست ندارد چون او پسر بدی است و محیط زیست را دوست ندارد. من میخواهم وقتی بزرگ شدم یک محیط زیست بزرگ برای خودم بخرم و زن بگیرم و برای زنم هم یک محیط زیست بخرم. برای بابا و مامان هم می خرم. اصلاً برای همه می خرم که کسی حسودیش نشود. اما همه باید آن را دوست داشته باشند تا خانم معلم بهشان نمره ی بد ندهد. اما برای رضا نمی خرم چون رضا پسر بدی است چون او محیط زیست را دوست ندارد و خانم معلم هم اورا دوست ندارد.

دایی من یک محیط زیست دارد. من محیط زیست دایی مان را ندیده ام. او محیط زیستش را دوست دارد. احمد میگوید پدرش برایش یک محیط زیست خریده است اما اون دروغ میگوید چون هرچه به او میگویم به من نشان بده محیط زیستت را اون به من نشان نمی دهد.

در اینجا نتیجه میگیریم محیط زیست چیز خوبی است و حتی اگر نمیدانیم چه شکلی است باید آن را دوست بداریم حتی اگر نمی دانیم چرا! چون اگر محیط زیست را دوست نداشته باشیم خانم معلم به ما نمره ی بد میدهد.

 

16 + شانزده =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم