خرطوم » نوشته ها » 3 انشا درباره اسمان شب و ستاره ، توصیف اسمان شب

3 انشا درباره اسمان شب و ستاره ، توصیف اسمان شب

انشا درباره اسمان شب و ستاره

3 انشا درباره اسمان شب و ستاره ، توصیف اسمان شب

سه انشا در مورد اسمان شب و ستاره اماده کردم که امیدوارم خوشتون بیاد. شما هم انشا خودتونو در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا دوستان استفاده کنند.

انشا شماره یک

آفتاب که غروب می کند خیلی زود اولین ستاره طلوع می کند. بعد کم کم ستاره های دیگر پیدایشان می شود . مثل یک مجلس مهمانی که یکان یکان مهمانانش از راه می رسند ودر خانه ای به وسعت آسمان می نشینند .بعضی از ستاره ها شکل یک بادبادک رامی سازند بعضی دیگر شکل خرس ،ماهی ،شیر، عقرب ،خرچنگ ،کمان ،خوشه، گاو و ترازوو…..وبه همین نام ها نیز خوانده می شوند .

اگر درشبی که هوا صاف است مثلًا در جایی مثل کویر در پشت بام خوابیده باشی نظاره ی ستارگان زیبای آسمان که آسمان را به شکل چادر گلی آبی رنگی در آورده اند هوش از سر آدم می ربایند .ماه در گوشه ای از آسمان مثل یک صورت نورانی یا رهبری آسمانی گویی پادشاه شب است . ستاره ها در پناه او سو سو می زنند و ماه حرکت می کند و از آن ها سان می بیند .آدم های عاشق صورت یار را به صورت ماه تشبیه می کنند ودر دوری یار با ماه نجوا می کنند وستاره می شمرند .شب و آسمان و ستاره ها از اسرار خداوندند. ما هم باید در مقابل این نعمات خداوندی سر تعظیم فرود آوریم و بنده ای شاکر و صد البته شکر گذار .

.

.

.

انشا شماره دو

نام مادر من آسمان است. او یک چادر مشکی خیلی خیلی زیبا دارد… چادری که به سیاهی شب است و رویش نگین های ریز نقره ای قرار دارد که همچون ستاره های شب افروز به چشم ها چشمک می زند… و از نظر من بیشتر بی تابی می کنند!… اما در این میان چهره ی ماهپاره ی مادرم بر آن جمع پر از تشویش غلبه می کند!

به سمت مادرم دویدم… چادرش را در آورد و روی سر من گذاشت… ناخوداگاه احساس کردم خودم ماهم!… چادر قدر دنیایی برایم بزرگ بود… آن شب به آسمان زل زدم دیگر آسمانی نمیدیدم! تنها چادر مادرم بود که روی آسمان را پوشانده بود…

به حیاط رفتم. وااای! بوی شب بود! بوی عطر شب، بویی پر از آرامش!

ناگهان صدای شب پوی شنیدم! صدای قدم های آرام یک شب پیما! در آن سکوت شب تنها چیزی که شنیدم آن صدا بود.

ناخوداگاه دوباره به شب تاب (ماه) نگاه کردم… لبخند زدم…دیگر شب برایم به معنای ترس و روح و خفاش و از ما بهترون نبود! شب برایم به معنای شب افروز و شب بو و شب پیما و شب تاب شده بود. به معنای چادر سیاه مادرم!

.

.

.

انشا شماره سه

مادرم همیشه می گوید: ” هر کس برای خود ستاره ای دارد.”

به نظرتان امشب می توانم ستاره ام را پیدا کنم ؟ آن ستاره ای که از همه بیشتر می درخشد مال من است .

نه… نه… آن زیادی توی چشم است و حتما آن را کسان دیگری انتخاب کرده اند. می نشینم و هر کدام را که به من چشمک زد انتخاب می کنم . آخ جون ! … آن ستاره به من چشمک زد پس او مال من است.

دوست دارم امشب به آسمان بروم و ستاره ام را بپینم. دلم می خواهد آن را بیاورم و کنار خودم بخوابانم

برایش لالایی بخوانم . روی پاهایم تکانش بدهم . همان طور که به چشمک ستاره فکر می کردم… ناگهان… صدای رعد و برقی به گرشم رسید نه… هوا ابری شد پس ستاره ام کجاست ؟ باران شروع به باریدن کرد و مجبور شدم به خانه بروم . وقتی رسیدم پرده را کنار زدم و به آسمان ابری نگاه کردم . نمی دانستم چقدر طول  می کشد تا باران پایان یابد.

اما صبر می کنم تا ستاره ام را دوباره بینم . چند ساعت گذشت تا باران پایان یافت و ستاره ام را دوباره پیدا کردم . می خواهم با ستاره ام پیمانی ببندم . ما به هم قول می دهیم که هیچ وقت همدیگر را فراموش نکنیم.  از آن به بعد هر شب ساعتی را صرف تعریف کردن روزانه هایم برای ستاره ام می کنم.

گم شده ام! دردو راهی بین ستاره ها… در آن معرکه نور…

حس می کنم میان بوته های چشمک زنشان نبض هایم را جا گذاشته ام…

چه به رخ می کشند باهم بودنشان را…

نفس کم می آورم… خستگی، وزن می اندازد روی پلکهایم…

اما هنوز … در بدرم چرا نمی یابم؟

شب سیاه می شود و سیاهی آوار… و من امشب مهمان این تاریکی…

تاکنون 23 نظر ثبت شده است.

 1. همه ی انشاها خوب بودا و مقدمه و بند و نتیجه نداشت اگه اینارم داشت عالی میشد ولی به نظر من یه کوشولو انشای اولی بهتر بود

 2. انشا ها خوب بود به خصوص انشا سومی ولی مقدمه بند نتیجه گیری نداشت لطفا برای انشا های بعدی پاراگراف بندی انجام شود با تشکر از شما

 3. سلام انشاهایت خوب بود ولی در انشای اولت یک جاهایش را باید تغییر میدادی ولی در کل انشایت خوب بود

 4. خوب بود ولی نه مقدمه داشت نه بند نه نتیجه

 5. خوب بود

 6. اولیه عالی بود

 7. به نظر من اولین انشا از همه بهتر بود

 8. عالی بود مرسی

 9. خوب بود بدم نیومد مرسی

 10. خوب بود

 11. انشاء دومی زیبا بود

 12. /بد نبودن ولی به نظر من اخری از همه قشنگ تر بود😁😁😁😁😁

 13. انشا3هم بدک نبود

 14. انشا 2 عالی بود

1 × 1 =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم