خرطوم » عکس و بیوگرافی » عکس جنجالی حامد غفاری + بیوگرافی ، وضعیت ازدواج ، همسر ، خانواده

عکس جنجالی حامد غفاری + بیوگرافی ، وضعیت ازدواج ، همسر ، خانواده

عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی

عکس جنجالی حامد غفاری + بیوگرافی ، وضعیت ازدواج ، همسر ، خانواده

سر حامد غفاری مجری اخبار ورزشی با لبه دیوار برخورد کرد و خوشبختانه به خیر گذشت اما سرش چندین بخیه خورده است. حامد غفاری گوینده خبر ورزشی عکسی از سر خونینش را منتشر کرده بود، در اینستاگرامش بابت این اقدام عذرخواهی کرد. حامد غفاری در اینستاگرامش نوشت: قبل از هرچیز ، بسیار بسیار عذرخواهم به خاطر پستی که دیشب گذاشتم.

عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافیعکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی عکس حامد غفاری بیوگرافی

عکس اینستاگرام و بیوگرافی حامد غفاری گوینده اخبار ورزشی

حامد غفاری گوینده اخبار ورزشی شبکه سه و یک متولد ۱۳۶۴ در مشهد است و کارش را از سیمای مرکز خراسان رضوی آغاز کرده است. او به شوخی می‌گوید نام من را باید در کتاب رکوردهای گینس چاپ کنند، چون روزانه در ۸ نوبت، خبر می‌خوانم.

 

خبر‌ها را خودتان تولید می‌کنید یا فقط خواندنش با شماست؟

قاعده‌اش این است که ما دبیرگوینده باشیم. یعنی خودمان خبر را تولید کنیم و بخوانیم. اما به خاطر این که شیفت‌های کاری من خیلی زیاد است، از دبیری معاف شده‌ام. من در طول ماه بالغ بر ۲۰۰ شیفت در تلویزیون اجرا دارم. در ایران گوینده‌ای نداریم که این تعداد شیفت کار کند. من هر روز به طور میانگین در ۸ بخش خبری، اجرا دارم.

 

نمی‌شود یک بخش را بخوانید و همان برنامه ضبط شده در چند تا بخش تکرار شود؟

نه. چون خبر باید تازگی داشته باشد. من ممکن است همان خبر صبح را شب هم بخوانم. اما این طوری که ضبطی باشد اصالت خبر زیر سوال می‌رود. خبر باید زنده خوانده شود.

 

گویندگان خبر، ساعت به ساعت لباس‌هایشان را عوض می‌کنند. شما دقیقا چند دست کت و شلوار در خانه و اداره دارید؟

چون تعداد شیفت‌هایم زیاد است سعی می‌کنم متنوع لباس بپوشم. حدود ۱۰ دست کت و شلوار در خانه دارم. ۸ دست هم در کمد اداره دارم. نزدیک به ۳۰ دست پیراهن هم دارم.

 

به نظر شما گوینده ورزشی نسبت به دیگر گویندگان باید چه ویژگی‌های متمایزکننده‌ای داشته باشد؟

من در رابطه با خودم می‌توان نظر بدهم. من دوست دارم اجرایم پرنشاط باشد. بیننده باید از خبرخواندن گوینده ورزشی لذت ببرد.

 
این نشاط چگونه منتقل می‌شود. مثلا اگر ایستاده خبرهایتان را بخوانید اجرایتان پرنشاط‌تر می‌شود؟

ما اگر می‌خواهیم مخاطبمان را حفظ کنیم باید خبرهای ورزش‌های کم‌مخاطب را هم بخوانیم. ما مثل فروشگاهی هستیم که باید جنس‌مان جور باشد. یعنی اگر آبمیوه می‌فروشیم باید در کنارش کیک هم داشته باشیم و گرنه مخاطب به سراغ رقبای دیگر می‌رود من هم ایستاده اجرا کردم و هم نشسته. انتقال نشاط فقط از طریق زبان صورت نمی‌گیرد. با نشاط اجرا کردن به معنای صرفا تکان‌دادن دست‌ها نیست. نشاط باید در چهره خودش را نشاط بدهد. من باید یک خبر را بفهمم و آن را با انرژی برای دیگران بخوانم. خبرهای ورزشی خودشان ذاتا پرهیجان هستند. میمیک صورت ما می‌تواند هیجان و نشاط را منتقل کند.

 

حالا اگر با خبری مواجه شدید که کسل‌کننده بود آن را چطور می‌خوانید؟ مثلا اخبار مربوط به مسابقات شطرنج که خیلی هیجان ندارند چطور باید خوانده شوند؟

من نمی‌توانم به خبرها نشاط کاذب بدهم. من خودم همیشه یک اصلی را رعایت کرده‌ام. سعی کرده‌ام از شروع تا پایان گویندگی، حالت لبخند را در چهره‌ام حفظ کنم. بازخوردهایی که از بیننده‌ها می‌گیرم نشان می‌دهند که لبخندهایم را دوست دارند.

 

با تلفظ اسامی ‌دشوار خارجی مشکلی ندارید؟

اوایل خیلی مشکل داشتم. اما یک گوینده هر چقدر هم که بی‌استعداد باشد در اثر تکرار این اسامی‌ را یاد می‌گیرد. من خودم سعی می‌کنم وقتی به اسم‌های جدید می‌خورم تلفظ لاتینش را از اینترنت پیدا کنم.

 

می‌گویند محاوره‌گویی مجریان و گویندگان به زبان معیار آسیب می‌زند. نظر شما چیست؟

خیلی از اساتید ادبیات مخالف روند خبرخوانی فعلی هستند. آنها می‌پرسند که چرا ما گویندگان داریم شکسته‌خوانی را رواج می‌دهیم. چرا داریم محاوره‌گویی می‌کنیم. من خودم موافق زبان محاوره هستم. منتها به شرطی که به لوده‌گویی نکشد. این دو تا خیلی با هم فرق دارند. من و شما الان داریم به زبان محاوره حرف می‌زنیم. من به شما نمی‌گویم «خواهد شد» و «باید برویم» و «چه شده است»‌ و «بخوانیم» و… . من خیلی راحت با شما حرف می‌زنم. اگر بخواهیم سنتی و خشک برخورد کنیم صمیمیت را از دست می‌دهیم. زبان مردم ما زبان محاوره است و ما هم باید مثل مردم صحبت کنیم. ذائقه مخاطب ما فرق کرده است. ما ملزم به شرکت در یک مسابقه هستیم. اگر بخواهیم بر شیوه‌های سنتی‌مان پافشاری کنیم شکست می‌خوریم. باید بدون تعارف حقیقت را قبول کنیم. من برای همه اساتید ادبیات احترام قائلم. اما ما خبر را برای ۵ درصد اساتید ادبیات نمی‌خوانیم. خبر را برای همه مردم پخش می‌کنیم. عامه مردم ما دوست دارند خبرها راحت خوانده شوند.

 

متنی که به دست شما می‌رسد عامیه نوشته شده یا نوشتاری؟

متن نوشتاری است. من خودم متن را نرم می‌کنم. خبر یک کلیتی دارد که به ادبیاتش برمی‌گردد. عنصر دیگر خبر موضوع آن است. خبرنگاران ما محتوای خبر را شیرین می‌کنند. به خبر در نوشتار حالت داستانی می‌دهند. همان خبر نوشتاری را ما گویندگان موقع خواندن نرم می‌کنیم. این نکته به هنر گوینده برمی‌گردد که چطور هنگام خواندن متن را صمیمی‌تر کند.

 

به نظر می‌رسد خبر برخی رشته‌های ورزشی مخاطب زیادی ندارد. چرا این‌گونه خبرها را پوشش می‌دهید؟

در کشور ما ورزش تنیس خیلی رواج ندارد. اما ما خبرهای مربوط به این ورزش را می‌خوانیم. چون تعداد کمی‌ مخاطب داریم که دنبال خبرهای این رشته هستند. ما اگر می‌خواهیم مخاطبمان را حفظ کنیم باید خبرهای ورزش‌های کم‌مخاطب را هم بخوانیم. ما مثل فروشگاهی هستیم که باید جنس‌مان جور باشد. یعنی اگر آبمیوه می‌فروشیم باید در کنارش کیک هم داشته باشیم. و گرنه مخاطب به سراغ رقبای دیگر می‌رود.

 

شما مدت زیادی در سیمای خراسان رضوی مشغول به فعالیت بوده‌اید. به نظرتان فضای کاری گویندگان و مجریان در تهران و شهرستان چه تفاوت‌هایی دارد؟

فضای کاری مشهد و تهران با هم قابل مقایسه نیست. فضای کاری در شهرستان‌ها محدود است و گوینده مجالی برای نشان‌دادن خودش ندارد. در یک مسابقه اتومبیلرانی اگر راننده توانایی داشته باشد می‌تواند در پیست اصلی خودش را نشان بدهد. شوماخر وقتی می‌تواند جهانی شود که خودش را از مسابقات محلات آلمان بالا بکشد. او نیاز دارد که در فضای حرفه‌ای‌تری کار کند. من توانستم به خواسته خودم برسم. چون از همان اول می‌دانستم چه راهی را باید بروم. من به یک جمله‌ خیلی اعتقاد دارم. برای کشف اقیانوس‌های جدید باید جرات ترک ساحل آرام خودمان را داشته باشیم. من کارم را در شبکه استانی خراسان جدی گرفتم. اصلا برایم مهم نبود که دارم در شهرستان کار می‌کنم. در ضمن من همیشه سعی کردم خودم باشم. نمی‌خواستم ادای گوینده‌ای را دربیاورم. برخی‌ها در مراکز شهرستان فکر می‌کنند چون طرف در تهران اجرا می‌کند، پس اجرای برتری دارد. به نظر من توانایی گوینده‌های شهرستان‌ها خیلی زیاد است. دلیلی ندارد از تهرانی‌ها تقلید کنند.

 

وضعیت ازدواج ، همسر ، خانواده

تاکنون خبری از وضعیت خانوادگی حامد غفاری منتشر نشده است.

نوزده − یازده =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم