خرطوم » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس

بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس

بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس

 زهرا سعیدی و فرزندانش

زهرا سعیدی و پسرش

بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس

بیوگرافی زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان + عکس

زهرا سعیدی : در سال 1332 در شهر آبادان متولد شدم و از همان دوران كودكی و دبستان با حضور در تئاترهای مدرسه با هنر بازيگری آشنا شدم. خانواده‌ ام تا زمانی كه در مدرسه تئاتر كار ميكردم با فعاليت هنری ام مشكلی نداشتند اما از وقتی قرار شد به صورت حرفه‌ای اين كار را ادامه بدهم مادرم مخالفت كرد. من هم برای آن‌كه مطابق با ميل مادرم رفتار كرده باشم برای ادامه تحصيل در دانشگاه رشته ادبيات انگليسی را انتخاب كردم.

 

زهرا سعیدی و همسرش مجید افشاریان و فرزندانش

در سال 1352 با مجيد افشاريان كه از پايه‌گذاران تئاتر در شيراز بود ازدواج كردم. همسرم مشوق خوبی براي من بود به طوری كه همفكری های ايشان در زمينه هنر موجب شد من در مسير درستی در كارم قرار بگيرم. ماحصل اين ازدواج چهار فرزند است. فرزند بزرگم «ايمان» با تحصيل در رشته تئاتر در حال حاضر مشغول به كار در زمينه كارگردانی، بازيگری و تدريس فيلمنامه‌نويسی است، پسر دومم «احسان» نيز پس از تحصيل در رشته مديريت صنعتي با آموختن صدابرداري نزد استاد دلپاك در اين شاخه از هنر فعاليت مي‌كند. دو دختر ديگرم «الهام» و «الناز» نيز به ترتيب در رشته‌های گرافيك و موسيقی فعاليت مي‌كنند.

 

علاقه فرزندان به هنر

من هيچ گاه از ورود فرزندانم به عرصه هنر جلوگيري نكردم زيرا آنها در فضايي رشد كردند كه تمام دغدغه اهالي آن در حول تئاتر، فيلم و هنر مي‌چرخيده است. بنابراين انتخاب هنر به عنوان شغل، برعهده خود فرزندانم بوده است. يادم مي‌آيد كه ايمان از دو سالگي تمام ديالوگ‌ها به همراه ميزانسن‌هاي هنر نمايشي كه روي صحنه و به كارگرداني پدرش اجرا مي‌شد را از حفظ بود و براي ما، در خانه اجرا مي‌كرد.

 

گفتگو با فرزندان زهرا سعیدی

ايمان افشاريان پسر بزرگ زهرا سعيدي متولد سال 1353 است و تاكنون كارگرداني پنج تله فيلم به نام‌هاي «قشلاق آخر»، «آيينه‌ای در غبار»، «بي‌تابی»، «دزد شب» و «اينجا پرنده بود» و بازي در چندين تئاتر را در كارنامه كاري خود دارد. احسان افشاريان فرزند دوم زهرا سعيدی نيز متولد سال 59 است او صداگذاري تله فيلم «بي‌تابی» و «شايد براي شما اتفاق بيفتد» را برعهده داشته است، گفتگوي ما با اين دو برادر هنرمند را حتما بخوانيد:

ايمان، مادرم دوست صميمي من است

زهرا سعيدي جدا از اين‌كه مادرم است، بهترين مشاور در كارهايم و صميمي‌ترين دوست در زندگي‌ام مي‌باشد و من هيچ‌گاه از اين‌كه مادرم بازيگر است احساس ناراحتي نكردم چرا كه او هميشه در كنارمان بوده و مواقعي كه به خاطر بازي در سريالي از ما دور مي‌شد، حضور مادربزرگمان در كنارمان جاي خالي او را پر مي‌كرد. ايمان در ادامه مي‌گويد: «مادرم همچنين بهترين آشپز دنياست» هيچ دستپختي، دستپخت مادر آدم نميشه!

احسان؛ مادرم هيچ وقت مرا تنبيه نكرد!

بچه شيطاني نبودم اما به قول معروف آب زيركاه بودم! يادم است يك بار به خاطر دست زدن به پريز برق، نصف سيم‌كشي ساختمان سوخت اما مادرم نه آن روز و نه هيچ وقت ديگر مرا تنبيه نكرد. در مورد رابطه‌ام با برادرم ايمان نيز بايد بگويم كه او براي من تنها يك برادر نيست بلكه حامي و پشتيبان من در تمامي عرصه‌هاي زندگي‌ام مي‌‌باشد. احسان در ادامه مي‌گويد: «مادرم اميد من براي زندگي كردنم است، هميشه در كارهايم از نظرات او استفاده مي‌كنم و در مقابل نيز منتقد سرسختي براي كارهاي مادرم هستم، مادرم تاكنون در كارهاي بسيار خوبي بازي كرده و انتخاب يكي از آنها به عنوان بهترين كارش سخت است اما در سريال نردبام آسمان نقش خيلي خوب و به يادماندني داشتند كه من خيلي آن را دوست داشتم.»

3 × چهار =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم