خرطوم » گالری عکس » بیوگرافی سردار غلامحسین غیب پرور رئیس بسیج مستضعفین + عکس

بیوگرافی سردار غلامحسین غیب پرور رئیس بسیج مستضعفین + عکس

غلامحسین غیب پرور غلامحسین غیب پرور غلامحسین غیب پرور

بیوگرافی سردار غلامحسین غیب پرور رئیس بسیج مستضعفین + عکس

سردار سرتیپ دکتر غلام حسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین است. سردار غلام حسین غیب پرور در آذر ماه ۱۳۹۵ با حکم فرمانده کل قوا، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج شد. وی پیش از این فرماندهی «قرارگاه امام حسین» را برعهده داشت. سردار غیب‌پرور حدود ۱۱ سال فرماندهی سپاه فجر استان فارس و قبل از آن معاونت آموزش نیروی زمینی سپاه را به عهده داشته است.

 

شایعه شهادت سردار غیب پرور

آذرماه ۹۴ پایگاه خبری العربیه فارسی با انتشار عکس سردار غیب‌پرور که آنزمان به تازگی به فرماندهی قرارگاه امام حسین و بعنوان جایگزین سردار همدانی منصوب شده بود، از سردار حسین فدایی به عنوان شهید نام برد.در متن خبر منتشر شده به اشتباه از عکس سردار غیب پرور بجای سردار حسین فدایی استفاده شده بود.

 

دیدگاه های سردار غیب پرور

اجرای کنسرت

او سال ۹۳ که درآن زمان فرماندهی سپاه فجر فارس را برعهده داشت در انتقاد از عملكرد اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلام استان گفته بود:هيچكس با موسيقي فاخر مخالف نيست،‌ اما بعضي از كنسرت‌ها، موسيقي فاخر نيست،‌ مطرب‌گري است، عده‌اي كه در دوران گذشته تار و تنبك داشتند، حالا لباسشان و ظاهر را عوض كرده‌اند و با همان تار و تنبك آمده‌اند كه موسيقي برگزار كنند…ما مريد علما هستيم، تاكنون يك نفر از علما رفتار وزارت ارشاد را تاييد نكرده‌اند، حالا با كدام حجت شرعي، آقايان سر مردم را با برگزاري كنسرت گرم مي‌كنند… والله قسم كه مخالفت‌هاي بنده بر مبناي مسائل سياسي نيست، اگر قبلا هم از وقوع چنين اتفاقي و برگزاري كنسرت موسيقي مبتذلي مطلع مي‌شديم، قطعا اين حرف‌ها را مي‌زديم.

 

علی مطهری

وی پس از سخنان علی مطهری در دانشگاه شیراز در دی ماه ۹۲ مبنی بر دخالت سپاه در مسایل سال ۸۸ واکنش نشان داد و گفت : آقای مطهری اساسا تعادل روحی و روانی ندارد. ما با اینگونه برخوردهای سخیف مثل سنگ پراکنی مخالفیم و شدیدا محکوم می کنیم و مردم بصیر و ولایت مدار سناریوی پشت پرده اینگونه اتفاقات را به خوبی می دانند.

 

هاشمی رفسنجانی

در مهرماه ۹۵ وی در سخنرانی در کازرون با عتاب غیر مستقیم در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی راجع به نیروهای مسلح گفت:  کسانی روزی در انقلاب از سابقون بودند اما امروز وقیحانه در مجلسی صحبت می کنند و ژاپن پس از جنگ را مثال می‌زنند که نیروی مسلح نداشتند پس ما هم نیروی مسلح نداشته باشیم. یک مزخرفاتی این پیرمرد تحویل می‌دهد. این حرف‌های یک انسان عادی نیست. در نهضت حضرت امام سابقه دارند در جنگ بوده‌اند، بعد از جنگ حضور دارند اما چه شده است که این مهملات را تحویل می‌دهد. بسوزد کانون‌های قدرت و ثروت. این وسط بازنده کسانی هستند که سره را از ناسره تشخیص نمی‌دهند.

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. این که بیوگرافی نشد. اصلا معلوم است که قبل از ورود به سپاه او چه می کرده است، کجا متولد شده و چقدر درس خوانده ؟

سه × دو =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم