خرطوم » گالری عکس » بیوگرافی امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش + عکس

بیوگرافی امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش + عکس

کیومرث حیدری کیومرث حیدری کیومرث حیدری کیومرث حیدری کیومرث حیدری

بیوگرافی امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش + عکس

کیومرث حیدری از فرماندهان ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش است. وی از فرماندهی دسته، نظامی‌گری را آغاز نموده و فرماندهی در گروهان، گردان و قرارگاه جنوب را تجربه نموده است. امیر حیدری در ادامه معاون عملیات و همچنین معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش بوده و هم اینک در کسوت فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت است.

 

جمله ژنرال عراقی هرگز از ذهنم پاک نشد

امیر حیدری ادامه داد: ژنرال عراقی جمله‌ای به من گفت که هرگز از ذهن من پاک نشد. این مقام عراقی گفت «نمی‌دانم چرا اینقدر خداوند ما را ذلیل کرده است و ایران را اینقدر دوست دارد و قدرتمندش می‌کند.»

فرمانده سابق قرارگاه جنوب در خصوص تحرکات منافقین و اشرار در مرزهای کشور گفت: تحرکاتی که توسط منافقین در مرزهای کشور صورت می‌گیرد کاملا بی‌اثر بوده و نیاز به حضور نیروی نظامی ندارد، بلکه در حد نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی است که با تقویت این نیرو‌ها قطعا مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

نیروی زمینی ارتش امروز با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست

امیر حیدری اظهار داشت: توانمندی امروز نیروی زمینی ارتش با توان این نیرو در دوران دفاع مقدس به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. پیشرفت‌های چشمگیری در این مدت زمانی صورت گرفته است. نیروی انسانی، محور اصلی نیروهای مسلح است که  پس از طی کردن  یک عمر ۳۵ ساله در انقلاب در فضایی اسلامی رشد کرده و طبیعتا به نیرویی محکم با تعهد و ولایی با تجاربی ارزشمند تبدیل شده است، در صورتی که در دوران دفاع مقدس نیروهای ارتشی چندین دسته بودند؛ مثلا یک گروه، انسان‌هایی شجاع و ولایی بودند که همه نیرو‌ها از تجارب آن‌ها استفاده می‌کردند و گروه دیگر صرفا نظامی بودند و به ابعاد دیگر اهمیتی نمی‌دادند. ولی امروز افسرانی وارد این نیرو می‌شوند که  با اعتقادات قوی و ولایی رشد پیدا کرده‌اند.

 

صددرصد آنچه که در اختیار نیروی زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد ساخت داخل است

وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش در دوران دفاع مقدس کاملا به بیگانه وابسته بود، حتی یک تفنگ ساده هم در اختیار نداشت، اما اکنون بنا به دستور امام (ره) و تدابیر راهبردی فرمانده کل قوا، نهضت خودکفایی در این نیرو کلید خورده است و امروز به جرات می‌توان گفت، صد درصد آنچه که در اختیار نیروی زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد ساخت جمهوری اسلامی ایران است که با دست توانمند مهندسان، مبتکران و وزارت دفاع صورت می‌پذیرد. نیرویی که کاملا به بیگانه وابسته بود امروز با تکیه بر جوانان متخصص و تدابیر راهبردی مقام معظم رهبری روی پای خود ایستاده است، نیروی زمینی ارتش به قدری توانمند شده است که هیچ هراسی از تهدیدات فرامنطقه‌ای ندارد.

فرمانده سابق قرارگاه جنوب با اشاره به بومی سازی تسلیحات مهم نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: مهم‌ترین تسلیحاتی که در نیروی زمینی ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد بالگرد‌ها، تانک‌ها، توپ‌ها، انواع راکت‌انداز‌ها، نفربر‌ها و موشک انداز‌ها هستند که فن‌آوری این تسلیحات کاملا بومی است.

 

تاکتیک‌های نوین نیروی زمینی کاملا بومی است

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، به  بومی بودن تاکتیک های نوین نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و افزود: از لحاظ تاکتیک پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم که ریشه در فن‌آوری و تخصص فرزندان این مرز و بوم دارد و کاملا بومی است، هیچ بیگانه‌ای نمی‌تواند ادعا کند که تاکتیک‌های نوین نزاجا از تاکتیک‌های آنان گرفته شده است.

معاون هماهنگ کنندهٔ سابق نیروی زمینی ارتش، در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری دفاع مقدس، به دلایل رسانه‌ای نشدن «رزمایش قمر بنی هاشم» اشاره کرد و گفت: این رزمایش یکی از بزرگ‌ترین رزمایش‌های نیروی زمینی به شمار می‌آید؛ چرا که در گستره ۸۰۰هزار کیلومتری اجرا شد و به واسطه استفاده از تاکتیک‌های نوین، تست تسلیحات جدید برای نخستین بار و تعداد بالای تجهیزات به کار گرفته شده صلاح نبود که رسانه‌ای شده و این توانمندی‌ها افشا شود.

چهارده − سیزده =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم