خرطوم » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان

بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان

بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوانبیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان

بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر ارمنی + عکس لون خانکلدیان هفتوان

لوون خانکلدیان هفتوان ۶ فروردین ۱۳۴۵ در خانواده ای ارمنی در محله حشمتیه به دنیا آمد. لوون هفتوان دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه ساهاکیان و متوسطه را در دبیرستان فیروز بهرام گذراند. سال ۱۳۶۳ در رشته هنرهای نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۹ نمایش اسب نوشته محمد چرمشیر را به عنوان پایان نامه خود در رشته بازیگری و کارگردانی به اجرا درآورد.

بازی در نقش کوتاهی در فیلم در کوچه‌های عشق ساخته خسرو سینایی از دیگر کارهای او در این دوران می‌باشد. وی وقتی در سال ۱۹۹۱۱ برای شرکت در یک جشنواره تئاتر در ارمنستان به سر می‌برد پاسپورتش را گم کرد و نتوانست به ایران برگردد. در پی این اتفاق به مسکو رفت و فوق لیسانس خود را در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه دریافت کرد.

 

مهاجرت به کانادا

در سال ۱۳۷۴۴ به کانادا مهاجرت کرد و با تأسیس کمپانی تولیدات هنری لماز و گروه تئاتری ریرا در شهر تورنتو تا به امروز نمایشنامه های متعددی را کارگردانی و اجرا کرده است.

 

بازیگری با جثه بزرگ

لوون هفتوان : از این که همین چهار فیلم را بازی کردهام راضیام، چرا که تردید ندارد پرویز از شخصیتهای ماندگار سینمای ایران باقی خواهد ماند. امّا در ضمن خوشحال است که در پرویز به خاطر تواناییهای بازیگریاش مورد توجه قرار گرفته و تقدیر شده است و نه تنها به خاطر حضور جسمانیاش.

 

فیلم شناسی

آهای کی اونجاست؟

لرزاننده چربی

عاشق

مرغ دریایی

شاید رویا

یکشنبه

صدای تاریک

دراکولا

کوپال

3 × 5 =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم