خرطوم » گالری عکس » عکس و بیوگرافی محمد فیلی + وضعیت همسرش و خانواده اش

عکس و بیوگرافی محمد فیلی + وضعیت همسرش و خانواده اش

عکس و بیوگرافی محمد فیلی

محمد فیلی در نقش شمر سریال مختارنامه

عکس و بیوگرافی محمد فیلی عکس و بیوگرافی محمد فیلی عکس و بیوگرافی محمد فیلی عکس و بیوگرافی محمد فیلیعکس و بیوگرافی محمد فیلی

عکس و بیوگرافی محمد فیلی + وضعیت همسرش و خانواده اش

محمد فیلی حقیقی خرم‌ آبادی فرد متولد ۱۳۲۹ در شهر شیراز است. مهم ترین سریال تلویزیونی که وی تاکنون بازی کرده است سریال مختارنامه در نقش شمر است.

وضعیت همسر و خانواده محمد فیلی

از همسر و خانواده محمد فیلی اطلاعاتی منتشر نشده است ، عکس هایی که به عنوان همسر و خانواده محمد فیلی تیتر زده میشوند صحت ندارد و شایعه است.

آشنایی شما با هنر چه زمانی صورت گرفت؟ 
دوران کودکی با مقوله نمایش آشنا شدم و نمایشی با عنوان کر و بیمار در کتاب داشتیم که معلمم نقش کر را برای اجرا به من داد. با این نمایش علاقمند به بازیگری شدم، چرا که پدر و مادرها بچه‌ها را تشویق می کردند اما بعد از آن هیچ اتفاقی در زمینه بازیگری رخ نداد تا زمانی که سربازی رفتم.

سربازی چه اتفاقی افتاد؟ 
در زمان سربازی با یکسری از بچه‌های هنرمند آشنا شدم. آنها در واقع کار موسیقی تئاتر می کردند منم که عضو تیم ژیمناستیک استان فارس بودم کارهای عجیب و غریب می کردم و با میله ها کارهای نمایشی انجام می دادم. به پیشنهاد دوستان قرار شد بعد از سربازی کار موسیقی و نمایشی انجام دهم.

شروع کار شما چگونه شکل گرفت؟ 
زمانی که سربازی تمام شد، دوست داشتم ساز و گیتار کار کنم و با انگیزه کار موسیقی وارد خانه فرهنگ شماره 3 شیراز شدم. آنجا عباس افشاریان یکی از دوستانم که در سربازی کار تئاتر انجام می داد را دیدم و منو برد پیش کارگردانی و گفت اینم نقشی که کم داشتید. محمد فیلی براتون بازی می کنه با وارد شدن به این اتاق کار من در تئاتر شروع شد. بازی‌هایم مورد توجه قرار گرفت و تا قبل از انقلاب مدت 8 سال تئاتر کار کردم.

 

 

به تئاتر علاقه داشتید؟ 
خیلی هم علاقمند شده بودم به خصوص زمانی که پوسترهای نمایشی را در خیابان زده بودند و اسم خودم را می دیدم فکر می‌کردم الان همه منو می شناسند و این ادامه داشت تا در سازمان فرهنگ و هنر شیراز استخدام شدم.

 

 

کار تئاتر چقدر به بازیگر کمک می کند؟ 
سختی تئاتر زیاد است اما هر بازیگری که از تئاتر شروع کند خیلی راحت می تواند با نقش کنار بیاید به نظرم بدنسازی و بیان خیلی در کار بازیگری مهم است و یک ورزش پایه لازم است و برای بازی در نمایش خیلی کمک می کند. همچنین تئاتر کمک زیادی به بیان بازیگر می کند.

 

 

نظر خانواده در خصوص کارهای شما؟ 
خانواده به من اعتماد داشتند، ورزشکار بودم و با این اطمینان سختگیری نمی‌کردند و تنها مشتری که من در خانواده پیدا کردم مرحوم مادر بود که اجرا داشتم می‌گفت محمد بگو بیام نمایش تو رو ببینم.

 

 

بعد از انقلاب چیکار کردید؟  
بعد از اینکه انقلاب شد از خانه فرهنگ به تلویزیون شیراز منتقل شدم و کارهای نمایشی می‌کردیم و مورد توجه مردم قرار گرفت و آن موقع بود که مردم تیکه کلام منو می گفتند.

 

 

اولین کار شما چی بود؟ 
یک کار سینمایی در ارتباط با جنگ سال 64 انجام دادم که در جشنواره فجر پخش شد و در سینما آفریقا اکران شده بود که آقای احمد جو بازی منو دیده بود و برای فیلم سینمایی «شاخه‌های بید» انتخابم کرد و به خاطر اینکه شناخته شده نبودم یک نقش کوتاهی را بازی کردم به من گفتند جبران می کنم این کلمه را خیلی شنیده بودم، اما احمدجو جبران کردند.

 

 

چه زمانی به تهران آمدید؟ 
باید تلاش می کردم تا کارهایم ادامه داشته باشد از طرفی دلم نمی‌خواست شیراز را رها کنم و تقاضا کار در تهران داشتم . طوری شد که سال 77 قید 21 سال خدمت در سازمان شیراز را زدم و به تهران آمدم.

عاشق کار کردن بودم و باید یک اثر ماندگاری می گذاشتم که قابل تامل باشد. ضمن اینکه بحث مالی هم مطرح بود از سال 78 کار کردم و بعد از سال 91 مجبور شدم به خاطر تامین زندگی، ‌هزینه 3 دانشجو و اجاره نامه هر کاری حضور پیدا کنم.

 

حرف پایانی

از شما تشکر می‌کنم چرا که خبرنگاران ما را حمایت می‌کنند امیدوارم موفق باشید.

دوازده + ده =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم