خرطوم » عکس و بیوگرافی » عکس تارکان توت اوغلو و همسرش پینار دیلک + بیوگرافی تارکان

عکس تارکان توت اوغلو و همسرش پینار دیلک + بیوگرافی تارکان

عکس تارکان توت اوغلو و همسرش پینار دیلک + بیوگرافی تارکان تارکان توت اوغلو تارکان توت اوغلو تارکان توت اوغلو تارکان توت اوغلو تارکان توت اوغلو

عکس تارکان توت اوغلو و همسرش پینار دیلک + بیوگرافی تارکان

تارکان توت اوغلو Tarkan Tevetoglu متولد ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ در آلتزی آلمان مشهور به تارکان ، خواننده و ترانه‌ سرا است. عشق و علاقه تارکان به موسیقی از سال‌های کودکی آغاز شد تا اینکه در سال ۱۹۸۶۶ همراه با خانواده راه ترکیه را در پیش گرفت و ساکن شهر کارامورسل شد. او در مدرسه موسیقی کارامورسل شروع به تحصیل در زمینهٔ موسیقی سنتی کرد. چند سال بعد همراه خانواده به استانبول مهاجرت کرده و در مدرسه موسیقی uskudarr به تحصیلش ادامه داد و برای امرار معاش در مکان‌ها و مراسم‌ها مختلف ترانه‌های سنتی اجرا می‌کرد! بعد از اتمام دبیرستان، وقتی که در رشتهٔ دانشگاهی موردعلاقه‌اش پذیرفته نشد، تصمیم عزیمت به آلمان را گرفت، ولی در همین موقع با صاحب شرکت موزیک استانبول پلاک، mehmet sogutoglu آشنا شد و قرارداد ساخت آلبوم موسیقی را امضا کرد.

 

همسر و نامزدهای تارکان

تارکان زمانیکه ۱۹ سال داشت با مدل فرانسوی ژولیت رابطه‌ای را آغاز کرد که دو سال بیشتر به طول نینجامید در سال ۱۹۹۴ رابطه اش با یکی از روزنامه نگاران ترکیه به نام الیف دائدویرن را تأیید کرد رابطه این دو علی‌رغم اختلاف سنیشان (الیف ۶۶ سال از تارکان بزرگتر بود) عالی پیش می‌رفت ولی درست زمانیکه تارکان برای ادامه تحصیل به آمریکا عزیمت کرد رابطه‌شان رو به سردی رفت که در نهایت در سال ۹۶ از هم جدا شدند. در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ به مدت ۷ سال با بیلگه اوزترک در رابطه بود و در حالیکه خبرهایی از ازدواج این دو به گوش می‌رسید در کمال ناباوری راه هایشان را از هم جدا کردند. مگااستار تارکان در ششم ماه مِی ۲۰۱۶ در شهر کلن آلمان با پینار دیلک ازدواج کرد. پینار دیلک یکی از طرفداران دیرینه تارکان بود که در سال ۲۰۱۰ در یکی از کنسرتهای تارکان با هم آشنا شده بودند.

 

پرفروش‌ترین آلبوم پاپ تاریخ ترکیه

آلبوم اولوروم سنه (واست می‌میرم) با فروش نزدیک به ۴ میلیون نسخه پرفروش‌ترین آلبوم پاپ تاریخ ترکیه بحساب می‌آید.

 

مگا استار

در سال ۹۷ پس از موفقیت و فروش شگفت‌انگیز آلبوم اولوروم سنه در اروپا و آمریکا کارشناسانِ موسیقی به تارکان لقبِ مگا استار یعنی فوق ستاره را دادند. تارکان در سن ۲۵ سالگی تبدیل به مگااستارِ ترکیه شد.

 

جایزه موسیقی جهانی

مگااستار تارکان در سال ۱۹۹۹ برای قطعه شیماریک موفق به دریافتِ جایزه موسیقی جهانی شد. تارکان نخستین خواننده ترکیه است که این جایزه را در دستانش گرفته و تا به امروز این افتخار نصیب هیچ‌یک از خوانندگان دیگر نشده است. از دیگر جوایز او می‌توان به یازده جایزه کرال، شش جایزه پروانه طلایی و یک جایزه موسیقی جهانی اشاره کرد.

18 − 8 =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم