خرطوم » گالری عکس » بیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسی + وضعیت ازدواج و همسر

بیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسی + وضعیت ازدواج و همسر

بیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسیبیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسی بیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسی

بیوگرافی محسن میرزازاده و یلدا عباسی + وضعیت ازدواج و همسر

محسن میرزازاده نوازنده و خواننده متولد سال ۱۳۵۷ است. اصالتا از روستای امام قلی قوچان است. محسن میرزازاده متولد کرج است ولی تعلق خاطرش به خراسان بیشتر از زادگاهش است. حضور پررنگ او در خراسان و نقش ارزنده او در بازآفرینی موسیقی شمال خراسان باعث شده است که خیلی ها محسن را فرزند این دیار بدانند، هرچند چنین نیز هست. محسن زبان کرمانجی را روان صحبت می کند و در کنار نوازندگی به کردی و فارسی هم  می خواند که بیشتر ترانه های کردی را بر لب دارد.

 

شروع فعالیت

محسن از یازده سالگی نوازندگی را شروع کرده است. هر چند نخستین بار ساز را در دست پدر دیده است که برای دلش می نواخته، ولی الفبای ساز را از “بهنام تاجیانی” در دل به یادگار دارد و به آن می بالد. او علاوه بر دوتار، سه تار، تار و دیوان هم می نوازد.

 

افتخارات

او مقام دوم جشنواره فجر در سال 1376 و مقام اول نوازندگی دوتار در جشنواره آواها و نواهای دفاع مقدس در سال 1383 را کسب کرده است  و در سال 1384 در جشنواره آواها و نواهای شیراز حائز رتبه نخست شده است و در همایش های متعددی نیز در سطح کشور هنرنمایی کرده است.

محسن میرزازاده و همسرش و دخترش

وضعیت ازدواج ، همسر ، خانواده

محسن میرزاده ازدواج کرده و متاهل است، حاصل ازدواج محسن میرزاده یک دختر به نام ریحانه است.

 

یلدا عباسی متولد ۱۱ آذرماه ۱۳۶۶ در شهرستان شیروان متولد و در قوچان بزرگ شده است وی فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات میباشد.

این هنرمند جوان و خوش آتیه ، نوازندگی و زمزمه آوا و نواهای کرمانجی را از دوران کودکی آغاز کرد. در همان کودکی از کلاس های دوتار آقای مجید احمدی از هنرمندان و اساتید خوب قوچان استفاده کرد که در شکل گیری اسلوب اول نوازندگی او بسیار موثر بوده و در ادامه از راهنمایی اساتیدی همچون اسدالله راستگو مقدم، رمضان سلمانی بردری و استاد محمد یگانه بهره جست.

او مدت کوتاهی با گروه های دانش آموزی و آزاد شهرستان قوچان به عنوان نوازنده همکاری کرد و در سال های اخیر ضمن دقت و تامل بر روی آثار استادان قدیم و مشق آنها زیر نظر آقای مجتبی قیطاقی به بازشناسی، تجزیه و تحلیل و تکمیل آنها می پردازد. بازخوانی ملودی های اصیل کرمانجی یکی از مهمترین اهداف او در آینده می باشد.

شش + ده =

باز نشر مطالب سایت با درج لینک مجاز می باشد. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم